Nebuď blázen a využívej vliv Luny v péči o tělo!

Vliv měsíce na tělo

Vždy žasnu, jak se ve starých indických filmech dbá na správný okamžik – postavení luny a hvězd, aby záměr člověka byl podpořen i z hlediska Vyšší moci. Prostě si to sedlo a fungovalo to jak má. Na 100% to vyšlo, viz. ukázka níže:

,,Ne Ranvíre. Ještě nenastal příznivý čas. Počkám až hodiny odbijou sedm, až pak nabídnu Sumitřině dceři sňatek s bohatým Thákurem! ‘‘ prohlásila lišácky Kaushalya sedě na klíně svého manžela.

Správné načasování v léčitelství

Dokonce i v medicíně bylo postavení hvězd ctěno. Hippokrates, učitel všech lékařů, věděl o silách Měsíce a jednoznačně poučoval své žáky:

,,Kdo vykonává medicínské povolání, aniž bere v potaz užitek pohybu hvězd, je blázen.‘‘

– Hippokrates

Tak nebuď bláznem.

Z vlastní zkušenosti musím Hippovi přisvědčit, že v oblasti zdraví se opravdu vyplatí počkat si na příznivý čas, chceme-li docílit efektivních a trvalých výsledků.

Vím, trpělivost a pozorování hvězd se v dnešní době spěchu moc nenosí. Nicméně pořád platí:,,Kdo si počká, ten se dočká‘‘ – povedlo se mi s tímto přístupem zbavit např. letité bradavice na noze. S pomocí vlivu Měsíce to je až překvapivě snadné. A musím zaklepat, že i trvalé.

No, a když si Měsíc stoupne do konkrétního znamení zvěrokruhu, dějou se další magics.

Nejdřív si ale připomeňme fáze měsíce a jejich vliv na tělo

Novoluní – když se ten den postíš, předejdeš mnoha nemocem. Chceš-li se zbavit nepodporujícího návyku, je den novoluní pro start a posílení záměru vhodnější než skoro všechny dny ostatní.

Dorůstající D – S přibývajícím Měsícem, vše co má být tělu dodáno, co ho buduje a posiluje, působí dva týdny dvojnásob dobře. Nepříznivě se ale hojí poranění a operace. V ajurvédě v tomto období nastává (11. dní po novu) Ékádaší – půst půstů.

Úplněk – Vše má v tento den větší sílu a účinek. Čas na to začít s odstraňováním bradavic, kil navíc, toxinůčas na odpuštění, zbavení se nepotřebného, sběr rostlin či úplňkový elixír.

Couvající C -s ubývajícím Měsícem přichází příznivý čas na zbavování se jedovatých látek z orgánů. Operace se daří lépe. Méně tloustneme i když jíme víc. V ajurvédě v tomto období (11. dní po úplňku) nastává Ékádaší – půst půstů.

Proč mi to samé jde někdy jako po másle a jindy se to prostě sere

V předklonu dosáhnu rukama až na zem a o dva dny později se sotva dotknu konečky prstů. Někdy se povede upéct naprosto boží vláčnej chleba, kterej se rozplývá na jazyku a o měsíc později je ten stejným postupem pečenej spíš tvrdej a sraženej. Jeden rok mám bohaté růžice salátu a další rok vyroste do výšky. Takovejch příkladů v životě existuje mnoho. Proč se to děje?

Postavení Měsíce ve zvěrokruhu a jeho vliv

Měsíc totiž nemění jen fáze. Během vandru po obloze si dopřává na 2-3 dny pauzu. Zastavuje se postupně ve všech dvanácti znameních zvěrokruhu.

Každé znamení zvěrokruku ovládá jinou část těla

Například Měsíc v Beranu ovládá hlavu, mozek, oči. To je i důvod, proč býváme v tyhle dny více náchylný k bolestem hlavy, tlaku v očích a zaznamenáme zvýšený výskyt migrén ve svém okolí. Proto je moudré ve dny kdy je tato konkrétní část aktivovaná (a svým způsobem oslabená), ji podpořit řádnou péčí a životosprávou – na pár dní omezit to, co jí nedělá dobře. V tomto případě například vyřadit kofeinové, teinové nápoje. Místo toho pít více vody. Méně koukat do monitorů.

Ideální je, začít s tím již pár dní před tím než Měsíc skutečně vstoupí do Berana. A tím tak preventivně předcházet příznakům a symptomům.

Měj na paměti 1 důležitý princip

Všechno, co člověk dělá pro část těla ovládanou znamením, jímž Měsíc právě prochází, je zvláště účinnější než v jiných dnech. S výjimkou chirurgických zákroků.

Všechno, co část těla ovládanou znamením, jímž Měsíc právě procházízvlášť zatěžuje nebo namáhá, působí škodlivěji než v jiných dnech. Třeba alkohol a drogy v Rybách.

Chirurgickým zákrokům na takových orgánech nebo částech by se měl člověk v této době pokud možno vyhnout. Nutné operace se podřizují vyššímu zákonu.

Jestliže měsíc procházející příslušným znamením právě přibývá, jsou všechny opatření k dodání posilujících látek orgánu, jenž je znamením ovládán, úspěšnější než při ubývajícím Měsíci.

Jestliže právě ubývá, jsou úspěšnější všechny opatření směřující k tomu, aby se orgán zbavil jedovatých látek a aby se šetřil.

Z knihy Neznámá moc Luny – Vliv Měsíce na naše zdraví.

Pomůcka se kterou budeš mít o tomhle všem přehled

Díky bohu dnes nemusíme složitě zkoumat oblohu a postavení hvězd, naprosto skvěle ti poslouží balíček Lunárního kalendář Krásné paní se sešitkem, doporučuju si tuhle pomůcku nadělit každý rok jako vánoční dárek. Dělaj ho i v podobě diáře.

Pokud tě téma správného načasování v rámci zdraví a životosprávy zajímá víc do hloubky, tak si knihovnu vybav o knihu Neznámá moc Luny od Thomas Poppe. Seženeš za pár kaček třeba na trhknih.cz.

Jak využíváš vlivu měsíce a postavení hvězd TY?

Napiš na osobně@luciestancova.cz. Já si podle lunárního kalendáře posledně seřídila operaci moudrých zubů, termín pěkně okolo 15. dne v měsíci, aby to dopadlo cajk a vyhla jsem se možnému zánětu.

Další články

čokoláda mandle datle zdravé mlsání bez cukru raw

Jednoduché zdravé mlsání bez cukru

Hledáš zdravou alternativu mlsání bez přidaného cukru? Tady je rychlý recept na takové zdravejší snickers řezy z pěti ingrediencí. Energetická bomba. Pozor, silně návykové. Na

Kičadi kaše z munga a rýže

V ajurvédě se kaše z munga a rýže nazývá kičadi. Snadno stravitelné, velmi chutné a výživné jídlo, které detoxifikuje celý organismus. Dodává tělu sílu a