Nebuď blázen a využívej vliv Luny v péči o tělo!

Vliv měsíce na tělo

Vždy žasnu, jak se ve starých indických filmech dbá na správný okamžik – postavení luny a hvězd, aby záměr člověka byl podpořen i z hlediska Vyšší moci. Prostě si to sedlo a fungovalo to jak má. Na 100% to vyšlo, viz. ukázka níže:

,,Ne Ranvíre. Ještě nenastal příznivý čas. Počkám až hodiny odbijou sedm, až pak nabídnu Sumitřině dceři sňatek s bohatým Thákurem! ‘‘ prohlásila lišácky Kaushalya sedě na klíně svého manžela.

Správné načasování v léčitelství

Dokonce i v medicíně bylo postavení hvězd ctěno. Hippokrates, učitel všech lékařů, věděl o silách Měsíce a jednoznačně poučoval své žáky:

,,Kdo vykonává medicínské povolání, aniž bere v potaz užitek pohybu hvězd, je blázen.‘‘

– Hippokrates

Tak nebuď bláznem.

Z vlastní zkušenosti musím Hippovi přisvědčit, že v oblasti zdraví se opravdu vyplatí počkat si na příznivý čas, chceme-li docílit efektivních a trvalých výsledků.

Vím, trpělivost a pozorování hvězd se v dnešní době spěchu moc nenosí. Nicméně pořád platí:,,Kdo si počká, ten se dočká‘‘ – povedlo se mi s tímto přístupem zbavit např. letité bradavice na noze. S pomocí vlivu Měsíce to je až překvapivě snadné. A musím zaklepat, že i trvalé.

No, a když si Měsíc stoupne do konkrétního znamení zvěrokruhu, dějou se další magics.

Nejdřív si ale připomeňme fáze měsíce a jejich vliv na tělo

Novoluní – když se ten den postíš, předejdeš mnoha nemocem. Chceš-li se zbavit nepodporujícího návyku, je den novoluní pro start a posílení záměru vhodnější než skoro všechny dny ostatní.

Dorůstající D – S přibývajícím Měsícem, vše co má být tělu dodáno, co ho buduje a posiluje, působí dva týdny dvojnásob dobře. Nepříznivě se ale hojí poranění a operace. V ajurvédě v tomto období nastává (11. dní po novu) Ékádaší – půst půstů.

Úplněk – Vše má v tento den větší sílu a účinek. Čas na to začít s odstraňováním bradavic, kil navíc, toxinůčas na odpuštění, zbavení se nepotřebného, sběr rostlin či úplňkový elixír.

Couvající C -s ubývajícím Měsícem přichází příznivý čas na zbavování se jedovatých látek z orgánů. Operace se daří lépe. Méně tloustneme i když jíme víc. V ajurvédě v tomto období (11. dní po úplňku) nastává Ékádaší – půst půstů.

Proč mi to samé jde někdy jako po másle a jindy se to prostě sere

V předklonu dosáhnu rukama až na zem a o dva dny později se sotva dotknu konečky prstů. Někdy se povede upéct naprosto boží vláčnej chleba, kterej se rozplývá na jazyku a o měsíc později je ten stejným postupem pečenej spíš tvrdej a sraženej. Jeden rok mám bohaté růžice salátu a další rok vyroste do výšky. Takovejch příkladů v životě existuje mnoho. Proč se to děje?

Postavení Měsíce ve zvěrokruhu a jeho vliv

Měsíc totiž nemění jen fáze. Během vandru po obloze si dopřává na 2-3 dny pauzu. Zastavuje se postupně ve všech dvanácti znameních zvěrokruhu.

Každé znamení zvěrokruku ovládá jinou část těla

Například Měsíc v Beranu ovládá hlavu, mozek, oči. To je i důvod, proč býváme v tyhle dny více náchylný k bolestem hlavy, tlaku v očích a zaznamenáme zvýšený výskyt migrén ve svém okolí. Proto je moudré ve dny kdy je tato konkrétní část aktivovaná (a svým způsobem oslabená), ji podpořit řádnou péčí a životosprávou – na pár dní omezit to, co jí nedělá dobře. V tomto případě například vyřadit kofeinové, teinové nápoje. Místo toho pít více vody. Méně koukat do monitorů.

Ideální je, začít s tím již pár dní před tím než Měsíc skutečně vstoupí do Berana. A tím tak preventivně předcházet příznakům a symptomům.

Měj na paměti 1 důležitý princip

Všechno, co člověk dělá pro část těla ovládanou znamením, jímž Měsíc právě prochází, je zvláště účinnější než v jiných dnech. S výjimkou chirurgických zákroků.

Všechno, co část těla ovládanou znamením, jímž Měsíc právě procházízvlášť zatěžuje nebo namáhá, působí škodlivěji než v jiných dnech. Třeba alkohol a drogy v Rybách.

Chirurgickým zákrokům na takových orgánech nebo částech by se měl člověk v této době pokud možno vyhnout. Nutné operace se podřizují vyššímu zákonu.

Jestliže měsíc procházející příslušným znamením právě přibývá, jsou všechny opatření k dodání posilujících látek orgánu, jenž je znamením ovládán, úspěšnější než při ubývajícím Měsíci.

Jestliže právě ubývá, jsou úspěšnější všechny opatření směřující k tomu, aby se orgán zbavil jedovatých látek a aby se šetřil.

Z knihy Neznámá moc Luny – Vliv Měsíce na naše zdraví.

Pomůcka se kterou budeš mít o tomhle všem přehled

Díky bohu dnes nemusíme složitě zkoumat oblohu a postavení hvězd, naprosto skvěle ti poslouží balíček Lunárního kalendář Krásné paní se sešitkem, doporučuju si tuhle pomůcku nadělit každý rok jako vánoční dárek. Dělaj ho i v podobě diáře.

Pokud tě téma správného načasování v rámci zdraví a životosprávy zajímá víc do hloubky, tak si knihovnu vybav o knihu Neznámá moc Luny od Thomas Poppe. Seženeš za pár kaček třeba na trhknih.cz.

Jak využíváš vlivu měsíce a postavení hvězd TY?

Napiš na osobně@luciestancova.cz. Já si podle lunárního kalendáře posledně seřídila operaci moudrých zubů, termín pěkně okolo 15. dne v měsíci, aby to dopadlo cajk a vyhla jsem se možnému zánětu.

Další články

Kičadi kaše z munga a rýže

V ajurvédě se kaše z munga a rýže nazývá kičadi. Snadno stravitelné, velmi chutné a výživné jídlo, které detoxifikuje celý organismus. Dodává tělu sílu a